Current track

Title

Artist

ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ

Non Stop Music

16:00 18:00

ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ

ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ

Non Stop Music

16:00 18:00

ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ


Ξεκινά το 1ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου Αναπτυξιακών Ηλικιών Κ12 και Κ14 της Περιφέρειας ΑΜΘ.

15/06/2023

«Ο αθλητισμός, πολύ περισσότερο όταν αφορά και νέα παιδιά, η ανάδειξη των πόλεών μας και η προσέλκυση επισκεπτών στην περιοχή μας είναι βασικοί στόχοι της Διοίκησής μας. Για αυτό θέλουμε και η συγκεκριμένη διοργάνωση να καταστεί θεσμός της Περιφέρειάς μας».

Με αυτά τα λόγια περιέγραψε τη στόχευση της Διοίκησής του ο Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης Χρήστος Μέτιος όσον αφορά τη διοργάνωση του 1ουΤουρνουά Ποδοσφαίρου Αναπτυξιακών Ηλικιών Κ12, Κ14 της Περιφέρειας ΑΜΘ, το τριήμερο 16-18 Ιουνίου στην Κομοτηνή, σε συνέντευξη Τύπου που πραγματοποιήθηκε για το θέμα την Τετάρτη 14 Ιουνίου στην έδρα της Περιφέρειας.

Το τουρνουά πραγματοποιείται με τη συνεργασία των Προέδρων των Ενώσεων  Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης, Έβρου, Ξάνθης, Καβάλας και Δράμας.

Στην πρώτη αυτή διοργάνωση στην Κομοτηνή συμμετέχουν 400 αθλητές ηλικίας μέχρι 14 ετών από 20 ομάδες της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, οι οποίες αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες και δευτεραθλήτριες στα Τοπικά Αναπτυξιακά Πρωταθλήματα της κάθε Ένωσης.

Πρόκειται για μια διοργάνωση που έχει στόχο την προώθηση της ενασχόλησης των νέων με τον αθλητισμό και την ανάδειξη ιδανικών και αξιών του αθλητισμού μέσα από το ποδόσφαιρο, η οποία θα πραγματοποιείται κάθε χρόνο σε διαφορετική πόλη της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

Στη συνέντευξη Τύπου συμμετείχαν Πρόεδροι και εκπρόσωποι των Διοικήσεων των ΕΠΣ, ο Αντιπεριφερειάρχης Διοίκησης, Οικονομικών και Αθλητισμού της Περιφέρειας κ. Αχμέτ Ιμπράμ και η Ειδική Σύμβουλος του Περιφερειάρχη σε θέματα Πολιτισμού κυρία Ζωή Κοσμίδου.

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 1ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ Κ14 της ΠΑΜΘ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14
ΟΜΙΛΟΣ ΗΜΕΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΡΕΠΟ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΔΑΚ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 10:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΔΑΚ ΑΟΚ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΞΑΝΘΗΣ 11:30
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΚΟΣΜΙΟ  ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ- ΑΟΚ 17:30 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΚΟΣΜΙΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ-ΑΚΡ.Κ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 19:00
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΔΑΚ ΑΚΡ. Κ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 10:00 ΑΟΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΔΑΚ ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ-ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ 11:30
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΚΟΣΜΙΟ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ 17:30 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΚΟΣΜΙΟ ΑΚΡ.Κ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΑΟΚ 19:00
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΔΑΚ ΑΟΚ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 10:00 ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΔΑΚ ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ-ΑΚΡ.Κ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 11:30
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ14
ΟΜΙΛΟΣ ΗΜΕΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΙ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΡΕΠΟ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ 14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΚΟΣΜΙΟ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 10:00 ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ 14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΚΟΣΜΙΟ ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ 11:30
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΔΑΚ ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 17:30 ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΔΑΚ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 19:00
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ 14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΚΟΣΜΙΟ ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 10:00 ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ 14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΚΟΣΜΙΟ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ-ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 11:30
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΔΑΚ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 17:30 ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ14 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΔΑΚ ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ-ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 19:00
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ 14 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΚΟΣΜΙΟ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 10:00 ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ 14 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΚΟΣΜΙΟ ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 11:30
Κ 14 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΔΑΚ                                  ΤΕΛΙΚΟΣ 17:00

 

 

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 1ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ Κ12 της ΠΑΜΘ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12
ΟΜΙΛΟΣ ΗΜΕΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΡΕΠΟ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 #1 ΕΠΣ/ΡΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ 10:00 ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΕΠΣ/ΡΣ ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ-ΟΡ.ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ 11:30
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 #2 ΕΠΣ/ΡΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ 17:30 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΕΠΣ/ΡΣ ΟΡ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 19:00
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 #1 ΕΠΣ/ΡΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑ 10:00 ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΕΠΣ/ΡΣ ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ 11:30
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 #2 ΕΠΣ/ΡΣ ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ -ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑ 17:30 ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΕΠΣ/ΡΣ ΟΡ.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ 19:00
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 #1 ΚΟΣΜΙΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 10:00 ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΚΟΣΜΙΟ ΟΡ.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ 11:30
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12
ΟΜΙΛΟΣ ΗΜΕΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΡΕΠΟ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 #2 ΕΠΣ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 10:00 MUDIALITO ΠΑΟΚ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΕΠΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ 11:30
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 #1 ΕΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 17:30 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6 ΕΠΣ ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΠΑΟΚ MUNDIALΙΤΟ 19:00
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 #2 ΕΠΣ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 10:00 ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΕΠΣ ΠΑΟΚ MUNDIALITO-ΕΘΝΙΚΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 11:30
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 #2 ΕΠΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – MUNDIALITO ΠΑΟΚ 17:30 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΣΑΒΒΑΤΟ 17/6 ΕΠΣ ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΕΘΝΙΚ. ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 19:00
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 #2 ΕΠΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
Β ΟΜΙΛΟΣ Κ12 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΕΠΣ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-MUNDIALITO ΠΑΟΚ 11:30
Κ 12 ΚΥΡΙΑΚΗ 18/6 ΕΠΣ                                  ΤΕΛΙΚΟΣ 16:00